
TM-F100 płyn wyrównujący i wykańczający
Płyn jest od razu gotowy do użycia i nie wymaga rozcieńczenia. Szczególnie polecany w celu odtłuszczenia przed i po procesie elektrochemicznego trawienia stali nierdzewnej po spawaniu. Zapewnia brak pozostałości, zacieków, a także białych plam. Płyn TM-F100 posiada neutralny zapach i jest przyjazny dla środowiska...
Więcej >
Czyszczenie małych, średnich i dużych powierzchni ze stali nierdzewnej
Ciągły rozwój przemysłu opartego na stali nierdzewnej wymusza konieczność elektrochemicznego trawienia nie tylko spoin, ale również powierzchni danego elementu. Firma GJG SYSTEM wychodzi naprzeciw tym wymaganiom i oferuje: podwójny adapter z tulejką przesuwną TIG-MAX® XT, do małych powierzchni elementu trawionego, poczwórny adapter z tulejką przesuwną TIG-MAX® XT, do średnich powierzchni elementu trawionego, zestaw do wytrawiania i pasywowania powierzchni o szerokości 13cm, do dużych powierzchni elementu trawionego...
Więcej >
Elektrochemiczne znakowanie stali nierdzewnej w przemyśle
Elektrochemiczne znakowanie stali nierdzewnej w przemyśle 1. Lotnictwo Oznakowanie samolotów i ich podzespołów jest ściśle określone i regulowane przez prawo. Oznaczenia muszą być widoczne przez cały czas i w zależności od ich położenia zawierać ważne dane, takie jak numery seryjne i odpowiednie informacje producenta. Jako, że samoloty są stale narażone na ekstremalne warunki pogodowe i…
Więcej >
Jak znakowanie elektrochemiczne wpływa na powierzchnię metalu?
Zrozumienie podstaw procesu elektrochemicznego znakowania W ogólnym rozumieniu, proces znakowania elektrolitycznego polega na wykonaniu nadruku na materiale metalowym. Prąd elektryczny o niewielkim natężeniu w połączeniu z płynem do znakowania stali nierdzewnej TM-90 wywołuje reakcję chemiczną przenoszącą wzór z szablonu na powierzchnię metalu. Innymi słowy, warstwa powierzchniowa metalu poddawanego procesowi znakowania zmienia jedynie swój kolor poprzez…
Więcej >
Znakowanie elektrochemiczne stali nierdzewnej - krok po kroku!
Wprowadzenie do metody znakowania elektrochemicznego Znakowanie elektrolityczne to prosty i spójny proces, którego skuteczność zależy od właściwego wykorzystania prądu elektrycznego o niewielkim natężeniu i nieszkodliwych płynów elektrolitycznych. Metoda ta dotyczy tylko przewodzących powierzchni metalowych. Prąd zmienny AC pochodzący od urządzenia TIG-MAX® XT 90 w kontakcie z płynem do znakowania stali nierdzewnej TM-90 reaguje z materiałem…
Więcej >